Skočiť na hlavný obsah
Admin PF
11.03.2021

LEPŠIA PF TU

Vážené študentky, vážení študenti,

hoci v súčasnosti neprebieha výučba na fakulte a nemôžeme sa vidieť, pripravili sme pre Vás aktivitu, ktorá by Vás mohla "vtiahnuť" (aspoň symbolicky) do fakultného života.

Určite ste už počuli o participatívnom rozpočte. Hoci sa obvykle spomína tento pojem v súvislosti so samosprávou, objavuje sa už aj v školách. Rozhodli sme sa, že aj naša fakulta "sa pokúsi" vyskúšať, čo je to participatívny rozpočet v rámci jej možností (či už priestorových, finančných) a možností súčasnej pandemickej situácie.

V rámci projektu "Lepšia PF TU" by sme Vás radi oslovili, aby ste do 16.5.2021 pripravili návrh (projekt), ktorý by podľa Vášho názoru vylepšil našu fakultu (návrhy prosím pošlite na e-mail: klinika.pf [at] truni.sk ()).

Následne by sme Vaše projekty zosumarizovali a zverejnili. V úvode mesiaca jún 2021 by sme spustili hlasovanie všetkých študentiek a študentov o týchto projektoch (každý bude môcť odovzdať jeden hlas jednému projektu).

Tie dva projekty, ktoré získajú najväčší počet hlasov aj zrealizujeme (ako bude prebiehať propagácia projektov, to už ponecháme na Vašu fantáziu, uvedomujeme si, že v súčasnej neštandardnej situácii to bude náročné). V prípade, ak budete potrebovať pomôcť s otázkou, či bude možné zrealizovať určité veci, neváhajte sa na nás obrátiť (dekan.prf [at] truni.sk).

Je potrebné projekt pripraviť tak, aby jeho náklady nepresiahli sumu 400 eur. Na príprave jedného projektu sa môže podieľať aj niekoľko študentov. V prípade, ak by bolo viacero projektov podnetných a zaujímavých, určite sa nimi budeme zaoberať. Alebo ak by prvé dva projekty nepresiahli sumu 800 eur, do realizácie postúpi ďalší projekt. V niektorých prípadoch totiž  na "veľkú" zmenu, nie je treba veľa financií.

Zapojenie sa do participatívneho rozpočtu súčasne ohodnotíme aj v rámci výberového predmetu "Participácia na PF TU" 1 kreditom.

Tešíme sa na Vaše návrhy :)

Pre inšpiráciu a získanie zaujímavých informácií si pozrite:

Trnava 8.3.2021