Skočiť na hlavný obsah

Hlasový prejav - tréning pre študentov EXTRA TERMÍN

hlas

Milé študentky, milí študenti,

pre veľký záujem sme pridali ďalší termín interaktívneho tréningu, na ktorom sa môžete naučiť ako pracovať s hlasom.

Individuálne sa Vám bude venovať hlasová pedagogička Alena Čermáková, ktorá pôsobila ako hlasová pedagogička aj v hudobnom projekte Slovensko hľadá SuperStar.

Práca s dychom, hlasom, správna artikulácia či používanie mikrofónu sú pre právnika, ktorý často nahlas a pred inými prítomnými prednáša svoj prejav, veľmi dôležité.

Počet účastníkov je limitovaný (6 osôb), preto je potrebné prihlásiť sa na tréning vopred, a to:

- do 9.5.2023

- zaslaním mailu na mailovú adresu jarmila.hercegova [at] truni.sk

- uvedením mena, priezviska, ročníka

* ak sa tréningu po prihlásení nemôžete zúčastniť, treba sa na rovnakej mailovej adrese aj odhlásiť a uvoľniť priestor inému študentovi

Tréning bude prebiehať v miestnosti č. 15.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Hlasová pedagogička Alena Čermáková

Alena Čermáková vyštudovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave odbor filmová a televízna dokumentárna tvorba.

K jej najznámejším snímkam patrí autorský autobiografický celovečerný film Vyvliekanie z vlastnej kože (1992), autorský film Všetko je v nás (1999) o hlasovom pedagógovi Františkovi Tugendliebovi, od ktorého získala akreditáciu na vyučovanie techniky popového spevu jeho metódou, celovečerný dokumentárny film Anton Srholec (2015) a celovečerný dokumentárny film o slovenskom spisovateľovi a politickom väzňovi Rudolfovi Dobiášovi, kandidátovi na Nobelovu cenu za literatúru za Slovensko - Svetlo na konci dňa (2021).
Slovenská verejnosť ju spoznala najmä vďaka jej účinkovaniu ako hlasovej pedagogičky v hudobnom projekte Slovensko hľadá SuperStar I, II a Môj najmilší hit.

V roku 2002 vydala svoj debutový album Šansóny a iné piesne, ktorý do života uviedli Hana Hegerová a František Tugendlieb. V roku 2009 vydala francúzsko-nemecko-slovenský album Spievam
ako dýcham, ktorý do života uviedol kňaz Anton Srholec.  

Spolupracuje so svojím manželom Ivanom Čermákom, autorom, aranžérom a producentom všetkých jej piesní a autorom divadelných, reklamných a filmových hudieb, nielen do jej filmov.

Naspievala Hymnu konfederácie politických väzňov Slovenska Pieseň o slobode (text: Anton Srholec, hudba: Ivan Čermák, 2016), ktorá vyšla na špeciálnom CD. Naspievala motívy radosti do filmu o
Nicolasovi Wintonovi na hudbu manžela Ivana Čermáka  pod názvom Sila ľudskosti (2002, réžia Matej Mináč) a Nickyho rodina (2011, réžia Matej Mináč).

Tiež nakrútila sériu dokumentárnych filmov o pracovných možnostiach pre mentálne a fyzicky postihnutých ľudí.

Napísala knihu rozhovorov Anton Srholec (2016).

Zmyslom tréningu bude správne používanie hlasu, pričom pozornosť bude upriamená na funkciu hlasiviek -  rovnováhu medzi dychom, činnosťou hlasiviek, rezonanciou tónu a artikuláciou.

Existuje na to komplex cvičení, ktoré hlas môžu dobre rozvinúť, aby bol odolný voči stresu, fyzickému a psychickému náporu.

Cieľom tréningu bude predovšetkým stretnúť sa sám so sebou, s takým, aký naozaj som, so všetkými chybami a strachmi, ktoré som mohol doteraz skrývať ako aj odhaliť štruktúru svojho hlasu a posilniť ho novým spôsobom.

Link na video:
https://www.youtube.com/watch?v=3V8z_sM-VYw

dátum udalosti:
17. máj, 2023
udalosť končí:
17. máj, 2023