Skočiť na hlavný obsah

Elektronické informačné zdroje

Trnavská univerzita používa elektronické informačné zdroje rôzneho typu (databázy, elektronické knihy a periodiká), ktoré slúžia na podporu výskumu, vedy a výuky. Ide väčšinou o odborné licencované zdroje, do ktorých je povolený prístup na základe licencie alebo skúšobného prístupu.

Tieto zdroje sú prístupné študentom a zamestnancom všetkých fakúlt Trnavskej univerzity z počítačovej siete jednotlivých fakúlt.

Podrobnejšie informácie o elektronických informačných zdrojoch nájdete na stránkach Trnavskej univerzity www.truni.sk / Univerzitná knižnica / Elektronické informačné zdroje.

Právnická fakulta Trnavskej univerzity disponuje špecializovanými informačnými zdrojmi, ktoré sú zamerané na oblasť práva. Ide predovšetkým o tieto databázy, ktoré sú dostupné z počítačovej siete fakulty: 

ASPI

Automatizovaný systém právnych informácií je najpoužívanejší komplexný systém poskytujúci používateľovi rýchlu orientáciu pri práci s právnymi normami. Systém obsahuje právne predpisy od r. 1918 po súčasnosť a je priebežne dopĺňaný novými, aktuálnymi informáciami. Pre študentov je okrem predpisov dostupná judikatúra SR a navigátory, ktoré obsahujú pracovné právne postupy v grafickom spracovaní.

Postup pri registrácii:
• navštívte stánku www.aspi.sk
• v pravom hornom rohu kliknite na prihlásiť sa
• na pravej strane nájdete tlačidlo registrácia
• do kolónky prihlasovacie meno vpíšte svoje meno a priezvisko bez medzery (napr. Jozef.Vesely)
• vyplňte Vaše meno a priezvisko, mailovú adresu a vymyslite si heslo (napr. Heslo 123)
• po vyplnení údajov kliknite na tlačidlo „registrácia“
• na Vašu mailovú adresu Vám zašleme overovací mail s odkazom, na ktorý treba do 30 min. kliknúť
• prihláste sa na stránke www.aspi.sk (v pravom hornom rohu)
• licenciu priradíte v Zákazníckom profile –
https://www.aspi.sk/accounts/contractor/selectNewNavi alebo cez

1.1 Kliknite na svoje meno (vpravo hore)
1.2 Licencia
1.3 Následne vpíšte licenčné údaje t. j. (cez pridať nový)
* Licencia: (číslo nájdete v mailoch)
* Číslo zákazníka: (číslo nájdete v mailoch)

Oxford Journals Law

http://www.oxfordjournals.org/

http://www.infozdroje.sk/

Databáza vedeckých recenzovaných časopisov v elektronickej forme. Používatelia majú prístup k ročníkom 1996 až po súčasnosť. K dispozícii sú plné texty vedeckých článkov v PDF formáte.

Web of Science

Prezentáciu (návod na používanie) zo školenia „Vyhľadávania v citačnej databáze Web of Science Core Collection“, konaného v Univerzitnej knižnici Trnavskej univerzity nájdete tu:

http://www.truni.sk/sites/default/files/frontpage/wos_svk_okt_trnava.pdf

C. H. Beck

Študenti a učitelia majú plný prístup do slovenskej databázy. Po prihlásení sa do MAIS-u je potrebné kliknúť na druhý link odspodu: ,,Prístup do systému Beck-online´´ a následne na presmerovací link. Nevyžadujú sa žiadne ďalšie prihlasovacie údaje. Dostupné aj mimo priestorov fakulty.

Judikaty.info

https://www.judikaty.info/

Študenti a učitelia majú prístup na základe prihlasovacích údajov, ktoré boli každému osobitne zaslané e-mailom. Dostupné aj mimo priestorov fakulty.

Informácie o vzdialenom prístupe k elektronickým informačným zdrojom a databázam nájdete TU.
 
Najprávo
 
Portál www.najpravo.sk, ktorý ponúka všetky dôležité informácie zo sveta práva, ponúka všetkým študentkám, študentom a pedagogičkám, pedagógom Trnavskej univerzity predplatné za zvýhodnenú ročnú cenu 14,90 eur. Predplatné platí do 30. 9. 2024

Jedinou podmienkou je, aby registrujúce osoby použili doménový email (univerzitný email), čím overíme, že ide o študenta / študentku, vysokoškolského pedagóga / pedagogičku Trnavskej univerzity.

Úhrada sa realizuje cez platobný portál: https://bit.ly/najpravo-truni 

Po uhradení poplatku cez platobnú bránu sa automaticky vytvorí prístup na portál najpravo.sk. Prihlásenie prebieha cez portál https://premium.najpravo.sk. Vpravo hore stačí ak nový predplatiteľ uvedie emailovú adresu, ktorú zadal pri úhrade poplatku. Na jeho email mu následne príde heslo, prostredníctvom ktorého sa prihlási do systému.

V prípade akýchkoľvek otázok je možné napísať na adresu: redakcia [at] najpravo.skrel="noreferrer" tabindex="-1"

Vyučujúci Právnickej fakulty majú možnosť publikovať odborné články na portáli www.najpravo.sk

Študentky a študenti majú možnosť publikovania článkov pod dohľadom a vedením editorov portálu. V prípade záujmu napíšte na redakcia [at] najpravo.skrel="noreferrer" tabindex="-1"

Informácie o vzdialenom prístupe k elektronickým informačným zdrojom a databázam nájdete TU.