Skočiť na hlavný obsah

Fakulta v médiách

   
   

Ranné noviny TV JOJ o úspechu našich študentov na JESSUP vo Washingtone

jessup

Pre Mestskú televíziu Trnava porozprávali o súťaži JESSUP vyučujúci Mgr. Ivan Novotný, PhD. a študent Patrik Onderejech:

https://fb.watch/kC2eddspI0/

joj

Hospodárske noviny o spolupráci Advokátskej komory a Právnickej fakulty Trnavskej univerzity

sprava

Príklady niektorých mediálnych vystúpení pedagógov a študentov Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave:
(* Evidencia všetkých mediálnych vystúpení pedagógov je dostupná na fakultnom Oddelení pre vedu a výskum)

1) Prof. JUDr. Miriam Laclavíková, PhD. vystúpila v televíznej relácii SK Dejiny na tému očkovanie. Relácia bola odvysielaná 20. marca 2022.

 

 

 

 

2) JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD., LL.M. (Tübingen) vystúpil v Správach RTVS na tému indexácia rodinných dávok pre deti rodičov pracujúcich v Rakúsku. Správy boli odvysielané 20. januára 2022.

3) Ohľadom rozdrobenosti vlastníctva poľnohospodárskej a lesnej pôdy sa pre Správy RTVS vyjadril JUDr. Marek Maslák, PhD. Správy boli odvysielané 16. apríla 2022.

 

 

 

4) JUDr. Marek Maslák, PhD. sa pre Správy RTVS vyjadril ohľadom opatrení proti drobeniu poľnohospodárskej pôdy. Správy boli odvysielané 3. júla 2022.

 

 

 

5) Vyjadrenie JUDr. Róberta Dobrovodského, PhD., LL.M. (Tübingen) pre PLUS 7 DNÍ (​článok Adama Valčeka s názvom Šikana: ,,Na Okresnom súde Žilina riešili kuriózny prípad. Anonym žiadal poskytnúť trestný rozsudok na cudzí email, skutočný adresát ostal znechutený.“)

 

 

 

 

6) Na tému neznámych (nezistených) vlastníkov sa JUDr. Marek Maslák, PhD. vyjadril pre Správy RTVS. Správy boli odvysielané 3. júna 2022.

 

 

7) JUDr. Marek Maslák, PhD. sa pre Správy RTVS vyjadril na tému vydržanie. Správy boli odvysielané 11. júna 2022.

 

 

 

 

8) Ohľadom práv zamestnancov voči zaniknutým obchodným spoločnostiam sa pre Správy RTVS vyjadril Mgr. Peter Mészáros, PhD. Správy boli odvysielané 8. decembra 2021.

 

 

9) V denníku Hospodárske noviny zo dňa 26. mája 2021 bol uverejnený príspevok JUDr. Mareka Masláka, PhD.: „Expert na pozemkové právo: Zákon môže byť protiústavný“.

10) Dňa 10. marca 2021 odvysielala RTVS na Dvojke dokumentárny film režisérov Barbory Chalupovej a Víta Klusáka V Sieti. Film získal ocenenie Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 v kategórii najlepší dokumentárny film. Po premiére filmu diskutoval o filme v relácii „Večera s Havranom“ JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD.,  LL.M. (Tübingen).

 

11) Doc. JUDr. Miloš Deset, PhD. vystúpil pre Aktuality.sk 15. júna 2021v relácii Pojednávanie a rozhodnutie Najvyššieho súdu SR vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

12) Doc. JUDr. Miriam Laclavíková, PhD. mim. prof. bola pozvaná 3. augusta 2020 do relácie SK Dejiny s témou verejnej sociálnej starostlivosti o deti a mládež v prvej Československej republike.

 

13) Pre Pravdu sa doc. JUDr. Peter Varga, PhD. vyjadril na tému očkovania proti COVID-19.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14) Pre Denník N sa doc. Mgr. Marek Káčer, PhD. vyjadril na tému trestu prepadnutia majetku.

 

 

 

 

 

15) Pre Nový čas sa doc. JUDr. Eva Szabová, PhD. vyjadrila na tému zverejňovania dôkazov z prebiehajúceho trestného konania.

 

 
16) Pre Pravdu sa doc. JUDr. Eva Szabová, PhD.vyjadrila na tému trvania kolúznej väzby.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
​17) JUDr. Michal Aláč, PhD. z Katedry správneho práva, práva životného prostredia a finančného práva - riaditeľ Slovenskej informačnej služby
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

image-20221114105323-1

18) Novým verejným ochrancom práv sa stal doc. JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD., LL.M. (Tübingen) z Katedry občianskeho a obchodného práva

 

 

 

 

 

 

19) JUDr. Daniel Bednár, PhD. sa vyjadril k otázke útokov Ruska na civilnú infraštruktúru Ukrajiny:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14040/369207#1346

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image-20221129095324-1

20) Naša študentka Sára Skokáneková (2.r. bc štúdia) sa vyjadrila pre TA3 a SME v súvislosti s podujatím Sacharovova cena 2022: Európsky parlament a ľudské práva (28.11.2022)

 

 

 

 

 

21) Rozhovor s naším vyučujúcim JUDr. Marekom Šmidom, LLB. na Rádio Slovensko
 
 
 
 
 

 

denikn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

​22) 

Doc. Mgr. Marek Káčer, PhD. sa vyjadril pre Denník N na tému vojenskej pomoci pre Ukrajinu.

Celý článok je dostupný TU

 

do kriza23) V relácii Do kríža diskutoval dňa 24.5.2023 verejný ochranca práv, Róbert Dobrovodský, s právničkou Luciou Berdisovou a profesorom ústavného práva Tomášom Ľalíkom:
- o čom presne rozhodol Európsky súd pre ľudské práva v prípade Fedotová a ostatní vs. Rusko,
- čo vyplýva z rozhodnutia ESĽP pre Slovensko,
- či sa týka rozhodnutie iba Ruskej federácie alebo aj ostatných členských štátov,
- a či je situácia v Rusku porovnateľná alebo naopak neporovnateľná so situáciou na Slovensku.

24) Doc. JUDr. Miloš Deset, PhD. sa pre TA3 a aktuality.sk vyjadril o rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy Jána Kuciaka:

 

25) JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD., LL.M. (Tübingen) univ. doc. o svojich aktivitách z pozície verejného ochrancu práv:
26) Doc. JUDr. Peter Varga, PhD., spolu so sociológom Fedorom Gálom, ľudskoprávnym aktivistom Petrom Weisenbacherom, expertom na zahraničnú politiku Tomášom Strážayom, politologičkou Radoslavou Brhlíkovou a novinárom Andrejom Matišákom odpovedali v Pravde v ankete o Európskej únii.

Článok je dostupný tu: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/668937-anketa-o-eu-potrebujeme-suverenne-sebavedome-a-uvedomele-zastupenie/

anketa

anketa

27) V relácii Aktuálne :24 RTVS s moderátorom Marekom Makarom diskutoval verejný ochranca práv, JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD., LL.M. (Tübingen) univ. doc. Témou bola aj neohlásená návšteva v Ústave policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach.

 

28) Náš vyučujúci a verejný ochranca práv, JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD., LL.M. (Tübingen) univ. doc., sa vyjadril k návšteve policajného útvaru na západnom Slovensku.​

omb

denikn

29) Verejný ochranca práv vyzval na neútočenie na základné ľudské práva a slobody akýchkoľvek skupín. Zdroj: https://dennikn.sk/minuta/3550755/

30) Pri príležitosti svetového dňa za právo vedieť (28. september) porozprával o slobodnom a spravodlivom prístupe k informáciám v AKTUÁLNE :24 verejný ochranca práv:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/20110/426838#1881

(od 28:35)

 

svet

okupovana

31) Článok nášho externého vyučujúceho, Mgr. Arbeta, o izraelsko-palestínskom konflikte:

https://dennikn.sk/3647672/neokupovana-ako-sa-z-gazy-skaza-stala/

32) prof. JUDr. PhDr. Tomáš Gábriš, PhD., LL.M., MA vymenovaný za člena Súdnej rady SR

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/689525-prezidentka-caputova-vymenovala-za-clena-sudnej-rady-tomasa-gabrisa/

gabris

dejiny

33) Náš vyučujúci, doc. JUDr. Peter Vyšný, PhD. et Ph.D., prednšal v relácii Dejiny.sk na Rádio Regina Západ na tému kolonizácie Ameriky od konca 15. storočia:

https://reginazapad.rtvs.sk/clanky/poznanie-vzdelavanie-veda/143104/dejiny-sk-kolonizacia-ameriky-1-cast

 

34) 12. decembra 2023 vystúpil v diskusnej relácii Interview : 24 náš vyučujúci, ombudsman, doc. Dobrovodský. Vyjadril sa k porušovaniu práv cudzincov v Sečovciach.

24

Karin Vrtíkovej

35) Redakčná rada Bulletinu slovenskej advokácie ocenila publikačný výstup našej vyučujúcej, JUDr. Karin Vrtíkovej, PhD. z Katedry trestného práva a kriminológie, na tému: ,,Zabezpečovanie informácií dôležitých pre trestné konanie ako relevantný nástroj odhaľovania organizovanej kriminality."

 

36) Náš vyučujúci, verejný ochranca práv doc. Dobrovodský o situácii v slovenských reedukačných zariadeniach:

https://joj24.noviny.sk/tlacove-besedy/880316-tlacova-beseda-o-situacii-v-slovenskych-reedukacnych-zariadeniach

screen

 

osn

37) Naša študentka, Simona Perečinská, porozprávala v relácii Teleráno o svojej skúsenosti so stážou na Stálej misii SR pri OSN V New Yorku:

www.markiza.sk/relacie/telerano/epizoda/166526-10-1-2024 

(v čase od cca 1 hodiny - okolo 7:15 ráno)

 

38) Náš vyučujúci, JUDr. Daniel Bednár, PhD. vystúpil v RTVS dňa 26.1. 2024 k problematike sankcií EÚ voči fyzickým osobám.

bednar

 

 

sme

39) Náš študent, Bc. Patrik Ondrejech, o výhodách štúdia na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave

 

40) O inaugurácii pani dekanky